Merhaba Sevgili Çocuklar,
Sizler de gelecekte insanların hayatlarını kurtaran kahramanlardan birisi olabilirsiniz.
İnsanların sağlıklarını korumaları için önlemler alan, onlara önerilerde bulunan, hastalıklara teşhis koyarak tedavi edilmelerine yardımcı olan doktorlarımız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ister misiniz?

Sizleri, 7 Nisan Saat 19:00’da İzmir Demokrasi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berna Dirim METE ile yapacağımız “Siz de Kahraman Olmak İster misiniz?” konulu söylemişimize bekliyoruz.

Prof. Dr. Berna Dirim Mete
İzmir Demokrasi Üniversitesi, Radyoloji AD
Prof. Dr. Berna Dirim Mete 1995 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Dönem birincisi olarak mezun olmuştur. 2000 yılında Radyoloji ihtisasını tamamladıktan sonra İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Kliniği’ nde başasistan olarak çalışmaya başlamıştır. 2006 ile 2008 yılları arasında California Üniversitesi, San Diego (UCSD), Radyoloji Anabilim Dalı, Kas-İskelet Radyolojisi Departmanı’nda Kas-İskelet Radyolojisi Fellowship programını tamamlamıştır. Ağırlıklı olarak kas-iskelet radyolojisi, tıp bilişimi ve tıp eğitimi üzerine çalışmaktadır. 2019 yılından itibaren İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde Radyoloji AD’ da öğretim üyesi olarak çalışmakta ve İzmir Demokrasi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevini sürdürmektedir.
2009 yılında, International Society of Skeletal Radiology (ISS)’nin iki üyesinin teklifiyle, Türkiye’den ISS’ye kabul edilen 4. üye olmuştur. Uluslararası ve ulusal radyoloj dergilerinde hakemlik yapmakta, radyoloji kongre, kurs ve konferanslarının düzenleme komitelerinde yer almaktadır. SCI-E indeksli “Diagnostic and Interventional Radiology” dergisinin Yayın Kurulu’nda Kas-İskelet Bölüm Editörlüğün görevinde ve Türk Radyoloji Derneği Ege Şubesi Genel Sekreterlik ve Saymanlık görevlerinde bulunmuştur. Yüzün üzerinde uluslararası ve ulusal bilimsel yayını, yayınlarına yapılmış binden fazla atıf ve bildiri kitabına basılmış iki yüze yakın uluslararası ve ulusal bilimsel bildirisi mevcuttur. Uluslararası kitap bölüm yazarlıkları, kitap çeviri editörlüğü yanı sıra davetli konuşmacı olarak yetmişin üzerinde konuşma yapmış, konferans vermiştir. Avrupa Kas İskelet Radyolojisi Derneği (ESSR) ve Uluslararası İskelet Radyolojisi Derneği’nin (ISS) konuşmacı ve kurs eğitmenlerindendir

Not: Programa Microsoft Team programını indirmenize gerek olmadan aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak internet üzerinden katılabilirsiniz.


Katılmak için tıklayınız.

===============================================

Merhaba Sevgili Çocuklar,

Sanatın, kendinizi daha iyi tanımak, hayal gücünüzü harekete geçirmek, bilişsel yeteneklerinizi geliştirmek, öz güveninizi artırmak, iyi arkadaşlıklar kurmak gibi pek çok olumlu etkisi olduğunu biliyor musunuz? İzmir’in en önemli sanat kurumlarından olan Mozart Akademi’nin kurucu ve eğitmenleri ile “Çocuk ve Sanat” konulu söyleşiye katılmak ister misiniz?

Sizleri, 24 Mart Saat 19:00’da Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları Fatma ve İlhan Öğretmenlerimizle çocuklar için sanatın önemi konusunda yapacağımız etkinliğe hepinizi bekliyoruz.

Çarşamba akşamı görüşmek üzere…

Fatma CİNPİR

2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun oldu. 2002 yılından itibaren Devlet Tiyatroları, Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) İzmir Şubesinde Koro şefi ve işitme eğitmeni olarak görev aldı. 2002 yılında başladığı Koro eğitmenliği görevi, 10 yıl boyunca TOBAV’da daha sonra, İzmir Opera ve Balesi Çocuk Korosunda devam etti. Uzun yıllar Koro eğitmenliği sırasında birçok koro festivaline katıldı ve ödüller aldı. 2004-2012 yılları arasında İzmir Opera ve Balesinde Koro Sanatçısı olarak çalıştı. Bu görevi ve ayrıca yürüttüğü İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu görevleri dolayısıyla Kültür Bakanlığı tarafından Başarı Ödülü aldı.

TOBAV ve İZDOB Çocuk Korosunu çalıştırdığı sırada Max- Moritz Sahne Kantatı, İncigül Opereti, Carmina Burana Sahne Kantatı Çocuk Korosu Partı, Tosca Operası Çocuk Korosu Partı, La Boheme Operası Çocuk Korosu Partı, Carmen Operası Çocuk Korosu Partı, Yusuf ile Züleyha Operası Çocuk Korosu Partı başta olmak üzere birçok koro eserini hazırladı ve sahneledi. 2011 yılında opera sanatçısı eşi ile birlikte Mozart Akademi Müzik Merkezini kuran sanatçı halen akademiye ait Çocuk ve Gençlik Korolarını çalıştırmaktadır. 

İlhan CİNPİR

2001 Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları, Opera Ana Sanat Dalından   mezun oldu. İzmir’de birçok sanat kurumunda eğitmen ve yönetici olarak görev yapan sanatçı, bu görevleri sırasında çocuklar üzerine hizmet veren birçok sivil toplum kuruluşu ile ortak projelerde yer alarak, gönüllü eğitimler verdi.

İzmir Devlet Tiyatrosu ve İzmir Devlet Opera ve Balesi kurumunda koro sanatçısı olarak (Tenor) olarak uzun yıllar görev yaptı. 2004 yılında Tiyatro, Opera ve Bale Vakfı TOBAV İzmir Şubesinde şan, işitme ve koro eğitmeni olarak başladığı görevi sırasında başarıları üzerine 2006 yılında kurumun müdürlüğüne atandı. Vakıf bünyesinde gerçekleştirdiği “Sesime Kulak Verin” projesi ile 70 çocuğun hayatını etkileyen bir projeye imza attı ve ayrıca eğitimini üstlendiği sayısız öğrenciyi müzik okullarının sınavlarına hazırlayarak %100’ başarı sağladı.

Kendisi gibi sanatçı olan Eşi Fatma CİNPİR ile birlikte 2011 yılında MOZART AKADEMİ’yi kurdu. Akademide kısa sürede dünya çapında ses getiren Carmina Burana Projesi, Harry Potter Opera Projesi, Jessy Müzikali, Mozart Akademi İzmir Polifonik Korolar Festivali, Mozart Akademi Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali, ANNİE Müzikali, Mozart Oratoryosu gibi birçok projenin yaratıcısı ve uygulayıcısı oldu.  Çalışmalarına halen Mozart Akademide devam etmektedir.

Not: Programa Microsoft Team programını indirmenize gerek olmadan aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak internet üzerinden katılabilirsiniz.

Katılmak için tıklayınız.

===============================================================

Merhaba Sevgili Çocuklar,
Hale Öğretmen ve Ekşi ile keyifli ve eğlenceli bir etkinliğe katılmak ister misiniz?
Demokrasi Çocuk Üniversitesi olarak çocuklarımızın keyifli vakit geçirecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri etkinlikler planlıyoruz. Bu amaçla 3 Mart Saat 19:00’da “Kukla Ekşi ile Masallar” Etkinliğimiz olacak. Bu harika etkinliğe hepinizi bekliyoruz. Çevrenizde eğlenmek ve güzel vakit geçirmek isteyen çocuklar da olabilir. Onlarla da paylaşabilirseniz çok mutlu oluruz.
Not: Ekşi sizlerle tanışmayı heyecanla bekliyor. Çarşamba akşamı görüşmek üzere…🥰🥰

Merhaba Ben Hale Görgün Okul Öncesi Öğretmeniyim Aynı zamanda Vantrologum. Kuklam Ekşi ile Çocuklara Masallar anlatıyoruz. Bu yolculukta Hayal Dünyasına Yeni Pencereler aralamak için sizlerle buluşmaya geliyoruz.

Katılmak için tıklayınız.

=============================================================

Prof. Dr. Kemal Melih TAŞKIN
1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olduktan sonra Akdeniz Üniversitesi’nde Biyoteknoloji Alanında yüksek lisans yapmıştır. Doktora eğitimini TÜBİTAK-British Council Chevening Scholorship bursu ile Akdeniz Üniversitesi ve Bath Üniversitesi (İngiltere)’inde tamamlamıştır. Ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak göreve başlamış tır. Şu anda aynı üniversitede Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı olarak Biyoteknoloji Alanında çalışmalarına devam etmektedir. Projeleri TÜBİTAK ve Uluslararası kurumlar tarafından desteklenmektedir. Çalışma konuları arasında tohum gelişimi ve bitki kökenli değerli kimyasalların Biyosentez mekanizmaları yer almaktadır.

Katılmak için tıklayınız.

========================================================

Zafer KARADAYI
1998 yılında Gazi Üniversitesi Bilgisayar Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra 5 yıl özel sektörde “Multimedia Designer” olarak çalışmıştır. Ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde göreve başlamış ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Halen aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak doktora eğitimine devam etmektedir. 2014 yılında Çanakkale Teknopark’da Nara Eğitim Teknolojileri adında bir teknoloji girişimi kurmuştur. Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, oyun teknolojileri ve bu teknolojilerin eğitimde etkin kullanımı üzerine çalışmalar yürütmektedir.

Yeşim ERSOY
2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun olmuştur. İstanbul TRT‘de Grafik departmanında staj yapmıştır. Halen Nara Eğitim Teknolojilerinde ‘Multimedya Tasarımcısı’ olarak çalışmaktadır. İllustrasyon ve oyun tasarımıyla ilgilenmektedir.

Katılmak için tıklayınız.

================================================================

Kim astronot olmak ister?

Halit Mirahmetoğlu – Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunu olan Mirahmetoğlu, Çin Beihang Üniversitesi’nde Uzay Çalışmaları alanında eğitim almıştır. Yüksek lisansını Fransa’da International Space University’de ‘Uzay Proje Yönetimi’ üzerine yapmıştır. Halen Milli Savunma Üniversitesi Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışında 4000 saati aşkın eğitim ve moderasyon tecrübesi bulunan Mirahmetoğlu Birleşmiş Milletler, Avrupa Konseyi, İçişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı gibi kurumların düzenlediği proje ve programlarda yer almıştır. Uluslararası Astronotik Federasyonu, SGAC Uzay Nesli Tavsiye Kurulu gibi uluslararası kuruluşlarda da çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur. Türkiye’nin yüksek çözünürlüklü ilk yer gözlem uydusu olan Göktürk-1 projesinde Yönetim Danışmanı olarak görev üstlenmiştir. Halen International Space University’nin mezunlar temsilcisi olarak mütevelli heyetinde yer almaktadır ve Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi – GUHEM A.Ş.’nin Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.

Katılmak için tıklayınız.