Etkinlikler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim Yarışması Sonuçları

Sevgili çocuklar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun

Resim yarışmamıza gösterdiğiniz ilgi ve gönderdiğiniz birbirinden güzel resimler için çok teşekkür ederiz.

Jüri değerlendirme sonucunda üç kategoride ödüllerin verilmesine karar verilmiştir.

1) En İyi Resim Ödülü

2) Yaratıcı Fikir Ödülü

3) Jüri Özel Ödülü

En İyi Resim Ödülleri

1.Su Aydoğan

2. Demir Çakıcı

3. Naz Derin Nalbantoğlu

================================================================

Sevgili Çocuklar,
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız KUTLU OLSUN.
23 Nisan coşkunuzu, neşenizi paylaşmak ister misiniz? İzmir Demokrasi Çocuk Üniversitesi olarak bu yıl da resim yarışması düzenliyoruz. Haydi yapacağınız resimlerle 23 Nisan hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.
Dilerseniz resimlere ek olarak Çocuk Bayramı hakkında hissettiklerinizi ve sizin için önemini de bizlere yazabilirsiniz.
Hazırlayacağınız resim ve yazıları bizlere 21 Nisan 2022 tarihine kadar demokrasicocukuniversitesi@gmail.com adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.
Resim yarışmasında ilk 3’e girenlerle birlikte bütün resim ve yazı gönderenlere “katılım belgesi” e-posta yolu ile gönderilecektir.
Not: Gönderilen resimler ve yazılar http://cocukuniversitesi.idu.edu.tr/ adresinden yayınlanacaktır.

================================================================

Merhaba Sevgili Çocuklar,
Bir beyaz kâğıtla neler yapabilirsiniz hiç düşündünüz mü? Acaba neler yapılabilir merak ediyor musunuz? Bu sorunun yanıtını bulmak, keyifli ve eğlenceli zaman geçirmek ister misiniz?
Demokrasi Çocuk Üniversitesi olarak çocuklarımızın eğlenerek vakit geçirecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri etkinliklerimize devam ediyoruz. Bu amaçla 25 Şubat Saat 19:00’da Hale Öğretmen ve Ekşi ile “Bir Kâğıtla Ne Yaparsın?” etkinliğimize hepinizi bekliyoruz. Çevrenizde eğlenmek ve güzel vakit geçirmek isteyen çocuklar da olabilir. Etkinliği onlarla da paylaşabilirseniz çok mutlu oluruz.
Not: Ekşi sizleri çok özlemiş. Cuma akşamı görüşmek üzere…
Hale Öğretmenden mesaj: Merhaba Ben Hale Görgün, Okul Öncesi Öğretmeniyim Aynı zamanda Vantrologum. Kuklam Ekşi ile çocuklara masallar anlatıyoruz. Bu yolculukta Hayal Dünyasına Yeni Pencereler aralamak için sizlerle buluşmaya geliyoruz.

Katılmak için tıklayınız.

===================================

İDÜ-ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ- P4C (Çocuklar İçin Felsefe) SÖYLEŞİ

Merhaba Sevgili Çocuklar, Sevgili Gençler,
Çocuklara kazandırılacak yaratıcılık, eleştirel düşünme ve iş birliği gibi beceriler onların hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Çocuklar İçin Felsefe (P4C), çocukların öğrenmelerini kolaylaştırır ve başkalarının görüşlerine saygı gösterirken kendi görüşlerini de dile getirebilme güvenlerini geliştirmeye yardımcı olur. Sizler de P4C konusunda bilgi sahibi olmak ister misiniz?
Sizleri, 17 Ocak Saat 20:00’de Erken Çocukluk Eğitimi Uzmanı Sayın Emine PEKKARAKAŞ ile “Çocuklar İçin Felsefe (P4C)” konulu söylemişimize bekliyoruz.
Not: Programa Microsoft Team programını indirmenize gerek olmadan aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak internet üzerinden katılabilirsiniz.

Katılmak için tıklayınız

EMİNE PEKKARAKAŞ – ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİ UZMANI

Hacettepe Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği mezunudur. Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Demokrasi Üniversitesi’nden iki ayrı yüksek lisans derecesine sahiptir. 20 yıllık mesleki tecrübesi bulunmaktadır. Halen Uludağ Üniversitesi’nde Temel Eğitim Erken Çocukluk alanında doktora eğitimime devam etmektedir. 7 yıl önce Çocuklar İçin Felsefe (P4C) ile tanışmış ve bu konuda Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Halen kurumlarda, etkinlik gruplarında ve bireysel olarak P4C eğitimi vermektedir.

Söyleşi İçeriği
P4C nedir?
P4C temel özellikleri nelerdir?
P4C eğitimi kaç yaş grubuna uygulanır?
P4C nasıl uygulanır?
P4C çocuklara faydası nedir?
P4C öğretmenlere katkısı nedir?
P4C uygulamasına bir örnek (Öğretmen ve ebeveynler için Pezzettino hikayesi)
P4C eğitimini kimler, nasıl nereden alabilir?

Katılmak için tıklayınız

===============================================================

Merhaba Sevgili Çocuklar, Sevgili Gençler,
Yeterli ve dengeli beslenme, her grup besinden yeterli miktarda tüketmek başarının anahtarlarından birisidir. Sınav dönemlerinde doğru, yeterli ve dengeli bir beslenme programı uygulanırsa hem sağlık problemlerinden korunma hem de doğru besin seçimi ile başarıyı artırmak mümkün. Peki sınav öncesi, sınav sabahında ve sırasında hangi besinleri ne miktarda yememiz gerekiyor?
Sınav dönemlerinde hem sağlığınızı korumak hem de başarınızı artırmak için nasıl beslenmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak ister misiniz?
Sizleri, 10 Ocak Saat 19:00’da MUĞLAFİT Sağlıklı Yaşam Merkezi kurucusu Diyetisyen Asiye Çağla DELLAL ile yapacağımız “Sınav Döneminde Beslenme” konulu söylemişimize bekliyoruz.
Not: Programa Microsoft Team programını indirmenize gerek olmadan aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak internet üzerinden katılabilirsiniz.

Katılmak için tıklayınız.

1997 yılı Adana doğumludur. İlkokul ve ortaokul eğitimini Çanakkale’de , Lise öğrenimini Muğla Anadolu lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Lefke Avrupa Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tamamlamıştır. Şuan halen İstanbul Medipol Üniversitesinde aynı alanda yüksek lisans yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası bir çok kongre ve seminere katılmış olup uluslararası yayınları mevcuttur. Muğlafit Sağlıklı Yaşam Merkezi ortak kurucusudur ve klinik diyetisyen olarak da hizmet vermektedir. Uzun yıllar lisanslı olarak Taekwondo, atletizm yapmıştır ve fonksiyonel fitness ve reformerla ilgilenmiştir ve aynı zamanda Personal Trainer ve Reformer Pilates Eğitmenlik belgesi almıştır.

================================================

Merhaba Sevgili Çocuklar,
Yelken sporu, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyen keyifle yapılan bir doğa ve su sporudur. Yelkencilik, çocukların hızlı ve doğru karar verebilmelerine, özgüvenli olmalarına, yardımlaşma duygularının gelişmesine, doğa ile dost, deniz kültürü almış bireyler olmalarına büyük katkıda bulunur. Yelken yapan çocuklarda dayanıklılık, kuvvet, çabukluk ve koordinasyon özelliklerinin daha iyi geliştiği görülür. Deniz şartları sürekli değişkenlik gösterdiğinden, çocuklar değişen şartlara hızlı ayak uydurmasını bilir. Zorluklara karşı koymayı, limitlerini zorlamayı, daha iyisini daha hızlı yapmayı öğreten eden doğal bir motivasyon aracıdır

Bu nedenle bu hafta size yelken sporunu tanıtmak istedik. Sizleri Doğan Sailing’in kurucusu ve yelken eğitmeni Sayın Doğan Güzeliş ile yapacağımız etkinliğe bekliyoruz.

Katılmak için tıklayınız.

DOĞAN GÜZELİŞ

Doğan Güzeliş Doğan Sailing’ in kurucusudur. 10.01.1963′ de doğdu. Yüksek öğrenimini İ.T.Ü. Makina Bölümünde 1985 yılında tamamladı. Basketbol, atletizm, trekking, dağcılık ve fotoğraf ile ilgilenen Doğan Güzeliş yelkenle 1996 yılında İstanbul’da tanıştı. 10 yıl boyuncu yat sınıflarında yarıştı ve birçok dereceler aldı. Yelken eğitimlerini, temel seviyeden başlayıp “Yacht Master Offshore” seviyesine kadar Cumhur Gökova’nın yelken okulu “International Yacht Training”de tamamladı. Doğan Güzeliş 2008 yılında yelken eğitmenliği programına katılarak “IYT International Skipper Instructor / Power and Sail” sertifikasına sahip oldu. 2004 yılından bu yana temel denizcilik ve yelken programları hazırlamaktadır. Doğan Güzeliş 18 yıllık kurumsal yöneticilik tecrübesi ile kurumlara “Takım Çalışması ve İletişim” konularında Outdoor programları da organize etmektedir.

Diğer iş tecrübeleri: *Schneider Electric (2001-2006) – Proje Yöneticiliği, Kalite Yöneticiliği
*Arçelik (1990-2001) – Ürün Geliştirme Yöneticiliği, Üretim Yöneticiliği

  • Ontrol (Korun) (1988-1990) – Proje Mühendisliği

==============================================================

Merhaba Sevgili Çocuklar,

Gelecekte hangi mesleği yapacağınız konusunda önünüzde pek çok seçenek bulunuyor. Bu mesleklerden hangisinin size daha uygun olduğuna karar verebilmek için onlar hakkında yeterli bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Bu hafta size gelecekte bazılarınızın seçeceği “Mühendislik” mesleğini tanıtmak istedik. Nasıl mühendis olunur? Mühendisler ne iş yapar? gibi pek çok sorunuza yanıt bulabileceğiniz “Kim Mühendis Olmak İster?” konulu söyleşimize katılmak ister misiniz? Sizleri 16 Eylül Perşembe saat 18:00’de İzmir Demokrasi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim Üyeleri Dr. Öğretim Üyesi Pınar Çavdar ve Doç. Dr. Uğur Çavdar ile yapacağımız etkinliğe bekliyoruz.

Katılmak için tıklayınız.

Dr. Öğretim Üyesi Pınar ÇAVDAR


1982 Bodrum doğumludur. Lise öğrenimini İzmir Özel Türk Lisesinde tamamlamıştır.  Lisans eğitimini Manisa Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde yapmıştır. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Manisa Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği anabilim dalı Hidrolik bilim dalında tamamlamıştır. Ulusal ve uluslararası çok sayı yayını bulunmaktadır. Halen İzmir Demokrasi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde doktor öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Doç. Dr. Uğur Çavdar

1981 Balıkesir doğumludur. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği bölümünde, Post doktora çalışmalısını 2012 yılında Florida International University’de tamamlamıştır. 2003-2009 yılları arasında eğitimlerini Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2011 yılında yardımcı doçent, 2016 yılda doçent unvanlarını almıştır. Halen Demokrasi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde çalışmaktadır. Celal Bayar Üniversitesi ve İzmir Demokrasi Üniversitesinde, birçok yöneticilik pozisyonunda ve üniversite üst komisyonunda bulunmuştur. 40’tan fazla Uluslararası yayını, 40’tan fazla Uluslararası sempozyum sunumu bulunmaktadır ve 14 adet projeyi başarı ile tamamlamıştır. 2018-2021 tarihleri arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kamu-Üniversite-Sanayi-İşbirliği (KUSİ) İzmir Çalışma Grubu üyesi olan Dr. Çavdar, İzmir Demokrasi Üniversitesinde Fen bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Kamu-Üniversite-Sanayi-İşbirliği (KUSİ) Uygulama Araştırma Merkez Müdürü ve Mekatronik Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca 2018 tarihinden itibaren İzmir Üniversiteler platformunda İzmir Demokrasi Üniversitesi adına Ar-Ge/Ür-Ge Grubunda ve Sanayi Bakanlığının İl planlama ve koordinasyon kurulunda görev yapmaktadır.

==============================================================

Merhaba Sevgili Çocuklar,

Gelecekte hangi mesleği yapacağınız konusunda önünüzde pek çok seçenek bulunuyor. Bu mesleklerden hangisinin size daha uygun olduğuna karar verebilmek için onlar hakkında yeterli bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Bu hafta size gelecekte bazılarınızın seçeceği “Avukatlık” mesleğini tanıtmak istedik. Nasıl avukat olunur? Avukatlar ne iş yapar? gibi pek çok sorunuza yanıt bulabileceğiniz “Kim Avukat Olmak İster?” konulu söyleşimize katılmak ister misiniz? Sizleri İzmir Demokrasi Üniversitesi Genel Sekreteri ve Hukuk Müşaviri olan Avukat Dr. Dilek KARAMAN ile yapacağımız etkinliğe bekliyoruz.

Katılmak için tıklayınız.

Dr. Dilek Karaman

15 Mayıs 1977 Diyarbakır doğumludur. Orta ve lise öğrenimini Konya Meram Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapmıştır. 2001 yılından itibaren İzmir Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Özel Hukuk’ta tamamladıktan sonra doktora derecesini de Dokuz Eylül Üniversitesi, Doktora Özel Hukuku, Rekabet Hukuku’nda bitirmiştir. 2006-2013 yılları arasında doktora araştırma çalışmaları için Queen Mary, Londra Üniversitesi, İleri Hukuk Araştırmaları Enstitüsü’nde misafir öğretim görevlisi ve araştırmacı olarak bulunmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı, Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi ve İzmir Demokrasi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı,Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yapmıştır. Halen İzmir Demokrasi Üniversitesi Hukuk Müşavir Vekili ve Genel Sekreter sıfatıyla çalışmaktadır.

==================================================

Merhaba Sevgili Çocuklar,
Zekâ oyunlarının kişisel yeteneklerinizi ortaya çıkarmaya ve bunları geliştirmeye katkı sağladığını biliyor musunuz? Çocuklar zekâ oyunlarıyla öğrendikleri düşünme yöntemleri sayesinde günlük hayatta karşılarına çıkan sorunları çözme yeteneğini de geliştirir. Zekâ oyunları, kavrama ve anlama becerilerinizi hızlandırır.
Bu amaçla sizleri, 18 Mayıs Saat 19:00’da İzmir’in en önemli eğitim kurumlarından olan İzmir Konak Şehit Ömer Halisdemir Bilim ve Sanat Merkezi’nin değerli öğretmeni Mehmet ŞAHİN ile “Zekâ Oyunları ve Çocuk Gelişimi” konusunda yapacağımız etkinliğe bekliyoruz.

Katılmak için tıklayınız.

=========================================================

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim Yarışması Sonuçları

Sevgili çocuklar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun

Resim yarışmamıza gösterdiğiniz ilgi ve gönderdiğiniz birbirinden güzel resimler için çok teşekkür ederiz.

Jüri değerlendirme sonucunda üç kategoride ödüllerin verilmesine karar verilmiştir.

1) En İyi Resim Ödülü

2) Yaratıcı Fikir Ödülü

3) Jüri Özel Ödülü

En İyi Resim Ödülleri

  1. Özgü Toplu

2. Yağmur Efşan Sefertaş

3. Okan Deniz Birgül

Yaratıcı Fikir Ödülleri

Begüm Aygün

Alkan Alkılıç

İdil Zeynep Ürkmez

Armin Toplayıcı

Oya Çetinkaya

Senem Şınlak

Arya İlkhan

Mert Ata Gökyıldız

Ecrin Bayram

Mihrimah Çiftçi

Derin Saray

Balca Karabay

Jüri Özel Ödülü

Ayşe Duru Sayılar

Bilge Karataş

Bengü Aygün

Fatma Birce Özgür

Asrın Ege Akbulut

Yunus Emre Kırmızıtaş

Havva Nil Kartal

Esma Nur Tuncel

Defne Bayram

Toprak Azak

==========================================================

Sevgili Çocuklar,
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız KUTLU OLSUN.
23 Nisan coşkunuzu, neşenizi paylaşmak ister misiniz? Haydi yapacağınız resimlerle 23 Nisan hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşın😊
Yapacağınız resimlere ek olarak hissettiklerinizi, pandemi sürecinde neler yaptığınızı ve bu süreç bittiğinde yapmayı planladıklarınızı bizlere yazabilirsiniz.
Hazırlayacağınız resim ve yazıları bizlere 21 Nisan 2021 tarihine kadar e-posta yolu ile gönderebilirsiniz.
Resim yarışmasında ilk 3’e girenlerle birlikte bütün resim ve yazı gönderenlere “katılım belgesi” e-posta yolu ile gönderilecektir.
Not: Gönderilen resimler ve yazılar http://cocukuniversitesi.idu.edu.tr/ adresinden yayınlanacaktır.

=========================================================

Merhaba Sevgili Çocuklar,
Sizler de gelecekte insanların hayatlarını kurtaran kahramanlardan birisi olabilirsiniz.
İnsanların sağlıklarını korumaları için önlemler alan, onlara önerilerde bulunan, hastalıklara teşhis koyarak tedavi edilmelerine yardımcı olan doktorlarımız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ister misiniz?

Sizleri, 7 Nisan Saat 19:00’da İzmir Demokrasi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berna Dirim METE ile yapacağımız “Siz de Kahraman Olmak İster misiniz?” konulu söylemişimize bekliyoruz.

Prof. Dr. Berna Dirim Mete
İzmir Demokrasi Üniversitesi, Radyoloji AD
Prof. Dr. Berna Dirim Mete 1995 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Dönem birincisi olarak mezun olmuştur. 2000 yılında Radyoloji ihtisasını tamamladıktan sonra İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Kliniği’ nde başasistan olarak çalışmaya başlamıştır. 2006 ile 2008 yılları arasında California Üniversitesi, San Diego (UCSD), Radyoloji Anabilim Dalı, Kas-İskelet Radyolojisi Departmanı’nda Kas-İskelet Radyolojisi Fellowship programını tamamlamıştır. Ağırlıklı olarak kas-iskelet radyolojisi, tıp bilişimi ve tıp eğitimi üzerine çalışmaktadır. 2019 yılından itibaren İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde Radyoloji AD’ da öğretim üyesi olarak çalışmakta ve İzmir Demokrasi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevini sürdürmektedir.
2009 yılında, International Society of Skeletal Radiology (ISS)’nin iki üyesinin teklifiyle, Türkiye’den ISS’ye kabul edilen 4. üye olmuştur. Uluslararası ve ulusal radyoloj dergilerinde hakemlik yapmakta, radyoloji kongre, kurs ve konferanslarının düzenleme komitelerinde yer almaktadır. SCI-E indeksli “Diagnostic and Interventional Radiology” dergisinin Yayın Kurulu’nda Kas-İskelet Bölüm Editörlüğün görevinde ve Türk Radyoloji Derneği Ege Şubesi Genel Sekreterlik ve Saymanlık görevlerinde bulunmuştur. Yüzün üzerinde uluslararası ve ulusal bilimsel yayını, yayınlarına yapılmış binden fazla atıf ve bildiri kitabına basılmış iki yüze yakın uluslararası ve ulusal bilimsel bildirisi mevcuttur. Uluslararası kitap bölüm yazarlıkları, kitap çeviri editörlüğü yanı sıra davetli konuşmacı olarak yetmişin üzerinde konuşma yapmış, konferans vermiştir. Avrupa Kas İskelet Radyolojisi Derneği (ESSR) ve Uluslararası İskelet Radyolojisi Derneği’nin (ISS) konuşmacı ve kurs eğitmenlerindendir

Not: Programa Microsoft Team programını indirmenize gerek olmadan aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak internet üzerinden katılabilirsiniz.


Katılmak için tıklayınız.

===============================================

Merhaba Sevgili Çocuklar,

Sanatın, kendinizi daha iyi tanımak, hayal gücünüzü harekete geçirmek, bilişsel yeteneklerinizi geliştirmek, öz güveninizi artırmak, iyi arkadaşlıklar kurmak gibi pek çok olumlu etkisi olduğunu biliyor musunuz? İzmir’in en önemli sanat kurumlarından olan Mozart Akademi’nin kurucu ve eğitmenleri ile “Çocuk ve Sanat” konulu söyleşiye katılmak ister misiniz?

Sizleri, 24 Mart Saat 19:00’da Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları Fatma ve İlhan Öğretmenlerimizle çocuklar için sanatın önemi konusunda yapacağımız etkinliğe hepinizi bekliyoruz.

Çarşamba akşamı görüşmek üzere…

Fatma CİNPİR

2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun oldu. 2002 yılından itibaren Devlet Tiyatroları, Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) İzmir Şubesinde Koro şefi ve işitme eğitmeni olarak görev aldı. 2002 yılında başladığı Koro eğitmenliği görevi, 10 yıl boyunca TOBAV’da daha sonra, İzmir Opera ve Balesi Çocuk Korosunda devam etti. Uzun yıllar Koro eğitmenliği sırasında birçok koro festivaline katıldı ve ödüller aldı. 2004-2012 yılları arasında İzmir Opera ve Balesinde Koro Sanatçısı olarak çalıştı. Bu görevi ve ayrıca yürüttüğü İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu görevleri dolayısıyla Kültür Bakanlığı tarafından Başarı Ödülü aldı.

TOBAV ve İZDOB Çocuk Korosunu çalıştırdığı sırada Max- Moritz Sahne Kantatı, İncigül Opereti, Carmina Burana Sahne Kantatı Çocuk Korosu Partı, Tosca Operası Çocuk Korosu Partı, La Boheme Operası Çocuk Korosu Partı, Carmen Operası Çocuk Korosu Partı, Yusuf ile Züleyha Operası Çocuk Korosu Partı başta olmak üzere birçok koro eserini hazırladı ve sahneledi. 2011 yılında opera sanatçısı eşi ile birlikte Mozart Akademi Müzik Merkezini kuran sanatçı halen akademiye ait Çocuk ve Gençlik Korolarını çalıştırmaktadır. 

İlhan CİNPİR

2001 Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları, Opera Ana Sanat Dalından   mezun oldu. İzmir’de birçok sanat kurumunda eğitmen ve yönetici olarak görev yapan sanatçı, bu görevleri sırasında çocuklar üzerine hizmet veren birçok sivil toplum kuruluşu ile ortak projelerde yer alarak, gönüllü eğitimler verdi.

İzmir Devlet Tiyatrosu ve İzmir Devlet Opera ve Balesi kurumunda koro sanatçısı olarak (Tenor) olarak uzun yıllar görev yaptı. 2004 yılında Tiyatro, Opera ve Bale Vakfı TOBAV İzmir Şubesinde şan, işitme ve koro eğitmeni olarak başladığı görevi sırasında başarıları üzerine 2006 yılında kurumun müdürlüğüne atandı. Vakıf bünyesinde gerçekleştirdiği “Sesime Kulak Verin” projesi ile 70 çocuğun hayatını etkileyen bir projeye imza attı ve ayrıca eğitimini üstlendiği sayısız öğrenciyi müzik okullarının sınavlarına hazırlayarak %100’ başarı sağladı.

Kendisi gibi sanatçı olan Eşi Fatma CİNPİR ile birlikte 2011 yılında MOZART AKADEMİ’yi kurdu. Akademide kısa sürede dünya çapında ses getiren Carmina Burana Projesi, Harry Potter Opera Projesi, Jessy Müzikali, Mozart Akademi İzmir Polifonik Korolar Festivali, Mozart Akademi Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali, ANNİE Müzikali, Mozart Oratoryosu gibi birçok projenin yaratıcısı ve uygulayıcısı oldu.  Çalışmalarına halen Mozart Akademide devam etmektedir.

Not: Programa Microsoft Team programını indirmenize gerek olmadan aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak internet üzerinden katılabilirsiniz.

Katılmak için tıklayınız.

===============================================================

Merhaba Sevgili Çocuklar,
Hale Öğretmen ve Ekşi ile keyifli ve eğlenceli bir etkinliğe katılmak ister misiniz?
Demokrasi Çocuk Üniversitesi olarak çocuklarımızın keyifli vakit geçirecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri etkinlikler planlıyoruz. Bu amaçla 3 Mart Saat 19:00’da “Kukla Ekşi ile Masallar” Etkinliğimiz olacak. Bu harika etkinliğe hepinizi bekliyoruz. Çevrenizde eğlenmek ve güzel vakit geçirmek isteyen çocuklar da olabilir. Onlarla da paylaşabilirseniz çok mutlu oluruz.
Not: Ekşi sizlerle tanışmayı heyecanla bekliyor. Çarşamba akşamı görüşmek üzere…🥰🥰

Merhaba Ben Hale Görgün Okul Öncesi Öğretmeniyim Aynı zamanda Vantrologum. Kuklam Ekşi ile Çocuklara Masallar anlatıyoruz. Bu yolculukta Hayal Dünyasına Yeni Pencereler aralamak için sizlerle buluşmaya geliyoruz.

Katılmak için tıklayınız.

=============================================================

Prof. Dr. Kemal Melih TAŞKIN
1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olduktan sonra Akdeniz Üniversitesi’nde Biyoteknoloji Alanında yüksek lisans yapmıştır. Doktora eğitimini TÜBİTAK-British Council Chevening Scholorship bursu ile Akdeniz Üniversitesi ve Bath Üniversitesi (İngiltere)’inde tamamlamıştır. Ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak göreve başlamış tır. Şu anda aynı üniversitede Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı olarak Biyoteknoloji Alanında çalışmalarına devam etmektedir. Projeleri TÜBİTAK ve Uluslararası kurumlar tarafından desteklenmektedir. Çalışma konuları arasında tohum gelişimi ve bitki kökenli değerli kimyasalların Biyosentez mekanizmaları yer almaktadır.

Katılmak için tıklayınız.

========================================================

Zafer KARADAYI
1998 yılında Gazi Üniversitesi Bilgisayar Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra 5 yıl özel sektörde “Multimedia Designer” olarak çalışmıştır. Ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde göreve başlamış ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Halen aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak doktora eğitimine devam etmektedir. 2014 yılında Çanakkale Teknopark’da Nara Eğitim Teknolojileri adında bir teknoloji girişimi kurmuştur. Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, oyun teknolojileri ve bu teknolojilerin eğitimde etkin kullanımı üzerine çalışmalar yürütmektedir.

Yeşim ERSOY
2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun olmuştur. İstanbul TRT‘de Grafik departmanında staj yapmıştır. Halen Nara Eğitim Teknolojilerinde ‘Multimedya Tasarımcısı’ olarak çalışmaktadır. İllustrasyon ve oyun tasarımıyla ilgilenmektedir.

Katılmak için tıklayınız.

================================================================

Kim astronot olmak ister?

Halit Mirahmetoğlu – Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunu olan Mirahmetoğlu, Çin Beihang Üniversitesi’nde Uzay Çalışmaları alanında eğitim almıştır. Yüksek lisansını Fransa’da International Space University’de ‘Uzay Proje Yönetimi’ üzerine yapmıştır. Halen Milli Savunma Üniversitesi Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışında 4000 saati aşkın eğitim ve moderasyon tecrübesi bulunan Mirahmetoğlu Birleşmiş Milletler, Avrupa Konseyi, İçişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı gibi kurumların düzenlediği proje ve programlarda yer almıştır. Uluslararası Astronotik Federasyonu, SGAC Uzay Nesli Tavsiye Kurulu gibi uluslararası kuruluşlarda da çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur. Türkiye’nin yüksek çözünürlüklü ilk yer gözlem uydusu olan Göktürk-1 projesinde Yönetim Danışmanı olarak görev üstlenmiştir. Halen International Space University’nin mezunlar temsilcisi olarak mütevelli heyetinde yer almaktadır ve Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi – GUHEM A.Ş.’nin Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.

Katılmak için tıklayınız.

Skip to content