Galeri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Notları

Merhaba ben İdil Zeynep,

“’23 Nisan için kendimi çok mutlu ve heyecanlı hissediyorum. Pandemi sürecinde de aslında çok mutluydum çünkü benim annem çalışıyor ve ben anneanneme/babaanneme gidiyordum ama annem 1 yıldır evde olduğu için hep onunla vakit geçiriyorum. Bu yıl da okula başladım anasınıfına gidiyorum. Virüsler bitince ilk yapmak istediğim şey önce bütün arkadaşlarıma sarılmak ve çok çok çok güzel bir otelde tatile gitmek. İnşallah virüs bir an önce biter ve 23 Nisan’ı annem ve babamın küçüklüğü gibi kutlayabilirim.’’

İdil Zeynep ÜRKMEZ /6 YAŞ / Narlıdere-İZMİR

Merhaba ben Armin,

Bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. 23 Nisan’sa koronodan dolayı gösteri yapamadık çok üzgünüm. Evde kalmaktan çok sıkıldım. Arkadaşlarımı, kuzenlerimi çok özledim. Yasaklar kalksın parkta oynamayı çok özledim.

Armin TOPLAYICI

Merhaba ben Yağmur.

Bu pandemi döneminde evde sıkıldığım için resim yaparak vakit geçiriyorum. 23 Nisan için yarışmanızı görünce katılmak istedim. İyi günler.

Yağmur Efşan SEFERTAŞ – 11 YAŞ

Merhaba,

Evde geçirdiğimiz bu ikinci 23 Nisan bayramı için evde yapacağım kutlamanın resmini paylaşmak istedim.

Havva Nil KARTAL

Merhaba,

Benim adim Mihrimah. 5 yaşındayım. Resim yapmayı çok seviyorum. Boyaları karıştırmayı çok seviyorum. Bayram resmi yaptım size.

Virüs geçince maske takmadan okula gitmek, arkadaşlarımla oynamak ve denize girmeyi çok istiyorum.

Mihrimah ÇİFTÇİ – 5 YAŞ

Merhaba ben Derin Saray,

İzmir Bayraklı’da yaşıyorum. Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak ilkokulu 2/A sınıfına gidiyorum. Salgın hastalık döneminde çok korktum ve sıkıldım. Özgürce gezmeyi, havayı solumayı, nefes almayı, sarılmayı, sevdiklerimi öpmeyi, el ele tutuşmayı özledim. Eskisi gibi okula gitmeyi, arkadaşlarımla vakit geçirmeyi, öğretmenimi özledim.

Pandemi bize en çok özlem ne demek onu öğretti. Her şeyin kıymetini bilmeyi öğretti.

Bu dönemde kardeşimle ailemle bol bol vakit geçirdik, puzzle yaptık, LEGO oynadık ama sessiz oyunlar oynayabildik. Çünkü komşularımız sürekli şikayete geliyor çocuklar gürültü yapıyor diyorlar. Bizi hiç kimse anlamıyor. Onlar da çocuk olmadılar mı? Özgürce koşmak zıplamak ne demek bilmiyorlar mı? Bunları yapamadım diye çok üzgünüm.

Öğretmenim bu dönemde bize çok yardımcı oldu. Bol bol kitap okuduk yazarlarıyla tanıştık. Etkinlikler yaptık. Doğayı toprağı ağaçları, bulutları inceledik. Ben de ailemle balkona çiçek ektim.

İnşallah bu hastalık biter özlem duyduğumuz her şeye kavuşuruz.

Hayatın tadını sağlıklı bir şekilde, eğlenerek geçirmek dileğiyle…

Not: Gönderdiğim resim benim gerçekte gördüğüm rüyam.

Derin SERAY

========================

GALERİ

Siz de Kahraman Olmak İster Misiniz?

Çocuk ve Sanat Etkinlik Fotoğrafları

Ekşi ve Hale Öğretmenden Masallar

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar Etkinlik Fotoğrafları

Dijital Oyun Sanatı Etkinlik Fotoğrafları

Kim Astronot Olmak İster Etkinlik Fotoğrafları

Skip to content